شماره تماس: 02833855
فکس: 02833364200
ایمیل:
info@mehreganhospital.ir

آدرس:
قزوین – خیابان فردوسی – بالاتر از چهار راه فردوسی – جنب مرکز دیالیز – بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی مهرگان

028-33365160-69 info@mehreganhospital.ir faenar

درباره ی قزوین

استان قزوین در صد وسی کیلو متری غرب تهران قرار دارد و به وسیله بزرگراه و راه آهن به تهران متصل است .مرکز این شهرستان شهر قزوین و دارای شش بخش به نام های مرکزی ،البرز،رودبار الموت ،رودبار شهرستان ،تارم سفلی و کوهین و نیز شانزده دهستان است . آب و هوای این شهرستان در تابستان خنک و در زمستان سرد است. میزان بارش سالیانه آن ،حدود سیصدو هجده میلیمتر و متوسط دمای هوای آن بیست و شش درجه سانتیگراد است. بخش شمالی شهرستان قزوین را کوهستان های البرز در برگرفته و دارای چشم اندازهای طبیعی بسیار زیبا و جالب است و قسمت جنوبی و شرقی آن را دشت نسبتا همواری احاطه نموده است.

قزوین از قرن سوم هجری به بعد از مراکز مهم علمی به حساب آمد و علاوه بر نویسندگان و علمای بزرگی چون ابن مجد ، نجم الدین کاتبی ، امام ابوالقاسم رافعی قزوین ، امام احمد غزالی، زکریایی قزوینی ، حمدالله مستوفی و علامه آیت الله رفیعی قزوینی ، عبیدزاکانی ، علامه دهخدا ، علامه محمد قزوینی و… یادی به میان آورد . از جمله بناهای تاریخی استان قزوین نیز می توان به عمارت کلاه فرنگی و سردار عالی قاپور و بناهای صفویه ، آرامگاه حمدالله مستوفی ، حمام شاه عباس ، بازار قیصریه ، قلعه حسن صباح در منطقه الموت مدرسه و مسجد سردار ، مسجد جامع کبیر ، امامزاده حسین ، مسجد نبی و مدرسه پیغمبریه اشاره کرد . قزوین علاوه بر سوابق تاریخی و کشاورزی یکی از قطبهای بزرگ صنعتی ایران محسوب می شود که با داشتن 1700 واحد کوچک و بزرگ صنعتی و دو شهر صنعتی البرز « اولین شهر صنعتی ایران تأسیس 1346» و «لیا» مقام والایی در صنعت کشوردارد .
همچنین معادن بزرگ مس و سرب و روی ، گچ و…در این منطقه نهفته است . عمده محصولات باغی وزراعی استان در شهرستان قزوین تولید میشود.درقزوین واحدهای بزرگ دام طیور فعالیت دارند. قزوین برسر راه استانهای غرب وشمال به استانهای شرق کشورقرار دارد به همین دلیل از دیربازبه عنوان یک مرکزتجاری بزرگ محسوب میگردد از نظر مراکز آموزشی عالی نیز میتوان دانشگاه بزرگ بین المللی امام خمینی (ره ) ، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاههای آزادو پیام نور و تربیت معلم و دانشگاه اسلامی کار….نام برد.

WhatsApp Image 2020-01-22 at 13.08.58